Hizmet Sözleşmesi

İnternet ortamında hizmetler sunan "Eksen Bilişim" ile kişisel, finansal ve diğer bilgilerini sipariş sırasında belirterek hizmet alan kişi (bundan böyle kullanıcı olarak anılacaktır) sözleşmenin taraflarını oluşturur.

 • Sözleşmenin Konusu: İş bu sözleşmenin konusu aşağıda kısaca açıklanan, internet sitelerinin barındırılması, görsel ve teknik tasarımı ve isim tescili işlemi hizmetlerinin ana hatlarının belirlenmesi ve karşılıklı hakların korunması ile ilgili hükümlerdir.
 • Sözleşmenin Süresi: İş bu sözleşme Kullanıcının, vermiş olduğu siparişle ilgili, sorumluluğu olan bedeli "Eksen Bilişim"'e ödeme kanallarından birini kullanarak (kredi kartı veya havale) ulaştırmasıyla başlar. Sipariş sırasında Kullanıcı tarafından tercih edilen hizmet periyodu (aylık sipariş/yıllık sipariş) bitiminde sona erer.
 • Madde 1 - Yedek Sorumluluğu: "Eksen Bilişim" sağladığı hiçbir hizmette yedek alma sorumluluğunda değildir. Yedek alma sorumluğuğu tamamen müşteriye aittir. "Eksen Bilişim" bu konuda kesinlikle sorumlu ve/veya mesul tutulamaz.
 • Madde 2 - Son Ödeme Tarihi: Ödeme tarihinizden sonraki 3 gün boyunca ödemenizi gecikmeli olarak yapabilirsiniz. Ancak bu 3 günün sonunda ödeme yapmazsanız hizmetiniz kalıcı olarak silinir. "Eksen Bilişim" yedek verme ve hizmeti açık tutma sorumluluğunda değildir.
 • Madde 3 - Paketlerdeki Değişiklik Hakkı: "Eksen Bilişim" sağladığı tüm hizmetlerde istediği gibi teknik ve/veya finansal değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Paketler üzerinde istediği gibi düzenleme yapabilir, bu konuda "Eksen Bilişim" sorumlu tutulamaz.
 • Madde 4 - Sunuculardaki Yazılımlar: "Eksen Bilişim" paylaşımlı hosting sunucuları profesyonel optimizasyon firmaları tarafından optimize edilmiş olup tüm özellikleri stabildir. Hiçbir kullanıcının isteği üzerine sunucuya ek bir yazılım kurulmaz/kurulu yazılımların ayarları değiştirilmez.
 • Madde 5 - Argo Kelime/Ağır Hakaret: Destek talepleri içerisinde hakaret/küfür ya da aşağılama tespit edildiğinde, "Eksen Bilişim" müşterinin hesabını sunucularından kalıcı olarak silme hakkını saklı tutar. Herhangi bir ön uyarı ve ücret iadesi söz konusu değildir.
 • Madde 6 - Başka Müşterilerin Hizmet Almasını Engelleyici İçerik Bulundurmak: "Eksen Bilişim"in tahsis ettiği alan üzerinde kullanılan içeriğin, işlemci (maks. %25) veya hafıza kaynaklarının, kullanarak aynı bilgisayar üzerinden hizmet alan diğer müşterilerin aldığı hizmetin etkilenmesine neden olmak. Kaynak tüketiminin fazla olduğu durumlarda, öncelikli olarak "Eksen Bilişim", kullanıcıya bir üst model servis sunacaktır. Kabul edilmemesi durumunda "Eksen Bilişim" hizmeti sonlandırma hakkını kendinde saklı tutar. Hizmet bedelinin sözleşmede belirlenen zamanda ve tam olarak ödenmemesi, kredi kartı ile ödeme alındığı hallerde bu konuda Kullanıcıya ait bir aksaklık olması. Ve burada belirtilmemiş olmasına rağmen yürürlükteki yasalara aykırı düşecek yayınları "Eksen Bilişim" servislerini kullanarak yayınlamak, "Eksen Bilişim"’in kendisine vermiş olduğu şifreleri kullanarak diğer müşterilerin ve "Eksen Bilişim"’in güvenliğini tehlikeye sokacak davranışlarda bulunmak ve "Eksen Bilişim"’in bilgilerine izinsiz ulaşmaya çalışmak.
 • Madde 7 - Paylaşımlı Hosting Kullanım Şartları: "Eksen Bilişim" paylaşımlı hosting sunucularının aşağıdaki amaçlarla kullanılmasına izin vermez, kullanılması halinde haber vermeksizin hesabı durdurma, silme haklarını saklı tutar ve kesinlikle geri ödeme yapmaz.
  • Madde 7.1 - Yasa Dışı Yayın: Telif Hakları saklı çalışmalar, ticari ses, video, müzik dosyaları ve T.C. yasalarınca yasaklanmış diğer tüm materyallerin barındırılması. (Sadece Türkiye lokasyon için geçerlidir.)
  • Madde 7.2 - Ahlaka Aykırı Materyal: Pornografi, erotik resimler, videolar ve benzeri içerikler barındıran yayınlar. (Sadece Türkiye lokasyon için geçerlidir.)
  • Madde 7.3 - Oyun ve Animasyon: Jumpling, MUDs, Egg Drop, interaktif oyunlar ve SWF dosyalarının FTP Server'da barındırılması.
  • Madde 7.4 - Rencide Edici Materyal: Herhangi bir din, dil, ırk, cinsiyet, ve benzeri toplumsal grupları baz alan ayrımcı ve öfke içeren içeriklerin barındırılması.
  • Madde 7.5 - Dosya Deposu: Hosting ve reseller paketlerinin dosya deposu, paylaşım servisi olarak kullanılaması, sunucularda program exe, bat vb. uzantılar barındırılması.
  • Madde 7.6 - Hack/Hacking: Hack ve hacking için gerekli uygulamalar, programlar, saldırı araçları barındırılması ve kullanılması.
  • Madde 7.7 - Diğer Materyaller: Proxy Scriptlerin, Anonymizerların ve tüm IP Scannerlerin; Mail Bombers, Spam Scriptlerin kullanılması.
 • Madde 8 - Haberdar Olma: "Eksen Bilişim"in duyurduğu son dakika haberlerinin takibinden müşteri sorumludur. "Eksen Bilişim" müşteriyi değil, müşteri "Eksen Bilişim"i takip etmek zorundadır.
 • Madde 9 - Destek Sistemi: "Eksen Bilişim"in sağladığı tüm hizmetlerde self managed destek sistemi geçerlidir ve ticket ile bildirilmesi zorunludur. "Eksen Bilişim" kendinden kaynaklı bir sorun olmadığı durumlarda müşteriye destek vermeme hakkını saklı tutar.
 • Madde 10 - Veri Taşıması: Hizmet ilk alındığında taşınan veriler haricinde "Eksen Bilişim" çalışanlarına yaptıracağınız veri taşımaları ücrete tabidir. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
 • Madde 11 - Yeniden Kurulum (Format): Sanal Sunucu (VDS) hizmetlerimizde ilk yeniden kurulum (format) işlemi ücretsiz, sonraki yeniden kurulum (format) işlemleri 10 TL ek ücrete tabidir ve talepler bu Eksen esten alınmaktadır.
 • Madde 12 - Kapalı Fonksiyonlar: Tüm paylaşımlı hosting sunucularımızda PHP mail fonksiyonu kapalıdır. Herhangi bir ek ücret ile açılması mümkün değildir/talep edilemez.
 • Madde 13 - Karalama/Kötüleme: Müşteri sorumlulukları arasında firmayı karalama, olumsuz eleştirme, internet ortamında yada başka platformda(Forumlarda verilen negatif ticaret puanları, açılan şikayet konuları ve ticari profilimizi zedeleyecek bilimum davranışlar dahil) bu tarz kampanyalar düzenlendiği takdirde hesap ve hizmet sorgusuz sualsiz olarak sunucularımızdan silinecek, firmamız hiçbir sorumluluk kabul etmeyecektir.
 • Madde 14 - Ödeme Sağlayıcısı Komisyonları: Ödeme sağlayıcılarının aldığı komisyonların ödemesi müşteriye aittir, bu komisyonlar sipariş esnasında faturanıza otomatik olarak eklenmektedir.
 • Madde 15 - Fatura ve Ödeme: Sitemizde bulunan paket fiyatlarına +%18 KDV (Katma Değer Vergisi) dahildir. Muhasebe departmanımıza gönderdiğiniz fatura talepleri doğrultusunda faturanız ay sonu sitemize kayıtlı olduğunuz Eksen esinize karşı ödemeli olarak kargolanacaktır. "Fatura almasam indirim olur mu?" şeklinde pazarlık yapılamaz.
 • Madde 16 - İade Koşulları: İade koşulları bu sayfada madde madde belirtilmiş olup harici bir işlem yapılmamakla beraber farklı bir uygulama teklif edilemez.

 • "Eksen Bilişim"den hizmet alan tüm kullanıcılar bu şartları kabul etmiş sayılır.
  "Eksen Bilişim" hizmet sözleşmesini haber vermeksizin düzenleme hakkını saklı tutar.

  +90 850 302 94 99
  +90 236 314 53 53

  info@eksenbilisim.com.tr

  Eksenbilisim1

  Copyright © 2021 Eksen Bilişim | Sunucu, Server, Dedicated, Amex and PayPal credit card is valid. All Rights Reserved.

  Amex and PayPal credit card is valid